Нові легенди старого села

Oksana Oliinyk та Орест Олійник 5 років тому переїхали з Києва до села Христанівка. Мотивом було розуміння, що міста вже малопридатні для спокійного життя сім'ї та виховання здорових дітей. Але ось що їм точно не загрожувало – то це спокійне життя.

Вибирали місце нового життя навмання. Перше з сіл, куда приїхали, і стало їх новою домівкою. Оксана жартує: "Ми ткнули пальцем у небо". Бо неба у Христанівці стільки, що вистачить на всіх. З пагорба, на якому стоїть село, відкриваються неймовірні види на всі 360 градусів.

Орест розповідає, що перші, кого побачили там – дітей, які взимку йшли до школи як у радянській пропаганді про давній сільській побут: майже всі були у резинових чоботях, обмотаних для утепління. Оксана не могла залишитися осторонь, і перше, що зробили нові мешканці Христанівки – кинули заклик соцмережами про допомогу, і в село почали приходити теплі речі з усього світу.

А вже потім невтомне подружжя взялося за решту важливих справ. Пішли знайомитися з громадою та збирати історії села та його мешканців. Відкрили бібліотеку, влаштовували читання. Відкрили крамничку, якої вже давно у селі не було. Облаштували автентичну хату Gogo-Mogo, куди можна приїхати, пожити, дізнатися купу цікавостей та добряче відпочити. Почали випускати власний журнал села. Наразі готують музей, що розміститься у історичній будівлі.

Мандрівник #НазустрічСонцю Mitya Hopta провів ніч у Христанівці і каже, що зарядився енергією на весь залишок подорожі саме там!

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Обличчя