Історія фото. Папа Саша і мама Оля - "білі ворони" Торецька

Три місяці, поки Торецьк був окупований бойовиками, показався їм вічністю. А як тільки місто звільнила українська армія, Олександр і Ольга гайнули до атовців з гостинцями

Depo.ua продовжує розповідати історії, які стоять за фотографіями, що викликали великий резонанс у соцмережах. В сьогоднішньому фото нема захоплюючого сюжету, чи вражаючих деталей, але за ним стоїть історія величезної звитяги і відданості своїй країні і принципам.

Подружжя з Торецька - Олександра і Ольгу українські військові називають "папа Саша і мама Оля". Два роки, доки тил не налагодив систему харчування належним чином, вони годували бійців АТО

Цю історію на своїй сторінці у "Фейсбуці" розповів український волонтер Анатолій Опанасюк.

Ольга і Олександр – пенсіонери з Торецька. Коли в 2014 році місто захопили бойовики, вони залишилися чекати на українську армію. Ці три місяці здалися українським патріотам вічністю.

А як тільки місто звільнили сили АТО, приїхали до бійців з пиріжками. Ті дуже здивувалися. Торецьк був відомий як проросійськи налаштоване місто. Місцеві з ненавистю дивилися на жовто-блакитний прапор, а малочисельні патріоти України жили наче в підпіллі.

- Пиріжки. Свіженькі, пригощайтеся. Ну хочете, я сам скуштую?, – вмовляв Олександр. Атовцям ледь мову не відібрало.

- Дядьку, тобі ж повертатись в місто. От ненормальний.

Так подружжя стало волонтерами. На вихідних, ще до світанку Олександр і Ольга на своїй "Таврії" об'їжджали місцевих, які зголосилися готувати їжу, а потім, два рази на тиждень, відвозили її на всі опорні пункти військових. Свою діяльність не афішували, атовці, йдучи на ротацію, знайомили їх з новоприбулими. Так і називали подружжя: папа Саша і мама Оля.

До війни Олександр і Ольга тримали перепілок – це був їх маленький бізнес. Всіх їх пустили під ніж, годуючи захисників Торецька. Два роки, кожного тижня вони возили їжу бійцям АТО. А якщо раптом не приїхали, вояки знали – значить хтось з подружжя захворів.

Коли ситуація з харчуванням військових вирівнялася, подружжя переключилося на боротьбу з мером, який під час окупації підтримував бойовиків. Зрештою, тому оголосили про підозру в посяганні на територіальну цілісність України та участь у терористичній організації і заарештували на два місяці.

Зараз вони знову завели перепілок, майже повернулися до звичайного життя. Часто телефонують бійці: "Якби не ви, важко би нам тоді було".

Читайте також: Пекучий батальон: Як працює найнебезпечніший підрозділ у глибокому тилу

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Обличчя