Доторкнутися до небес

Анатолій Назаров – майстер, який творить душею. Він працює зі складними матеріалами: керамікою, деревом, мозаїкою. І своє життя він присвятив іконам.

Юрій Кочевенко, мандрівник Східного треку #НазустрічСонцю, розповідає: "Ми зустрілися з Анатолієм біля храму на Привокзальній площі Слов'янська. Щоб побачити роботи цього майстра, не потрібно йти на виставку чи до нього в майстерню, тому що мало не кожен храм Донеччини прикрашають його витвори. Неймовірні мозаїка, емаль, різьба по дереву – всіма цими техніками неперевершено володіє пан Анатолій. Крім власних робіт, майстер реставрує старовинні ікони. З реставрації, власне, і почалася його історія.

"Побачив як реставрують ікону, вирішив спробувати – вийшло" – згадує Анатолій. –Коли реставруєш ікону, ніби торкаєшся живої історії. Виникає невловимий духовний зв'язок з майстром, який писав її сотні років тому, починаєш відчувати його почерк, його ідею, навіть його думки".

Таких майстрів, як Анатолій Назаров, в Україні є одиниці. І мрія майстра, щоб таємниці цього високого мистецтва перейшли до майбутніх поколінь українських митців.

Юрій Кочевенко, мандрівник Східного треку: "Я український офіцер. До війни був фахівцем з комунікацій, а про українську армію знав тільки те, що я в ній не служив. Добровольцем пішов в армію, службу розпочав рядовим. Свій бойовий шлях пройшов разом з 95 десантно-штурмовою бригадою, де і отримав офіцерське звання молодшого лейтенанта. Командував ротою. А сьогодні я маю звання лейтенанта і є офіцером Генерального штабу Збройних сил України.

Мене дуже надихнула ідея #НазустрічСонцю. Я завжди захоплювався людьми, які "Слава Україні" не просто говорять, які "Слава Україні" роблять. Які своєю щоденною працею створюють майбутнє нашої країни. Упевнений, що таких людей знає кожен з нас. Маю честь бути одним з мандрівників проекту #НазустрічСонцю і допомогти нашим героям розповісти їх історії".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Обличчя